Ankara Life Dergisi

Sıcacık Mekanların Mimarı

İç mimarlar, mekânlara yeni ve estetik görünüm vermeye yönelik çalışan kişilerdir. Bu şekilde müşterilerinin beğenisini kazanmaya yönelik en işlevsel tasarımları uygulamaktadırlar. Mekân için yapılacak olan bu değişimler ile ekonomik ve modern sonuçlar görmek mümkün olacaktır. İnsanların bu ihtiyaçlarına yönelik doğmuş olan iç mimarlık mesleği ülkemizde en çok tercih edilen sektörlerden biri haline gelmiştir. Bununla birlikte ülkemizde bu alanda elde ettiği başarılarla ünlü olmuş iç mimarlar bulunmaktadır. Bu iç mimarlardan birisi de
Recep Şengül.

10 yıldır Ankara’da faaliyet göstermekte olan Res Mimarlık’ın kurucusu Recep Şengül ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızda adımınızı attığınız her yerde aslında onu tanıdığınızı anlayacaksınız.

Recep Şengül kimdir?

Ankara’da kurduğu Res Mimarlık ile Recep Şengül; önde gelen cafe, restoran ve otel projeleriyle tanınmıştır. Öte yandan bir çok konut projelerini de üstlenen Şengül, İstanbul ve İzmir’de de projeler yürütmekte ve yurt dışında da önemli işlere imza atmış durumda.

“London Bulstrode Park, Gernads Cross Mecverse Tükiye Proje İnşaat Danışmanlığı, İstanbul Etik Belgelendirme Ofis Binası İnşaatı ve Dekorasyonu Proje ve Proje Danışmanlığı, SETAŞ Çelik Fabrika Proje Danışmanlığı, Türkmenistan 600 Başlıklı Mandıra, Türkmenistan Un Değirmeni Projesi, Türkmenistan Un Değirmeni Projesi ve Danışmanlık Satın Alma, GATA Asker Hastane Restoranları, MEB Gazi Meslek Edindirme Merkezi, Mutfak, yemekhane, Makam Odaları, Servis Odaları, Toplantı ve Dış Cephe Tadilatı, Fırıncı Orhan Şubeleri Proje ve İnşaatları, Kocatepe Kahvecisi, Memorial Hastanesi Muhtelif Ofisler, Cumhuriyet Unlu Mamulleri Şubeleri, Mamak MEBS Okulu, MAİDAN MBM C Tipi Ofisi, Ofis Proje İnşaatı, Sinpaş Altınoran Lüks Konut Mimarisi, Sinpaş İncek Lotus Lüks Konut Mimarisi, Beysu Konakları Proje İnşaat, Beytepe Konakları Proje İnşaat, Yağmurlar İnşaat Hacettepe Beyaz Saray Restorasyonu Cephe Camlama ve Alimünyum Çatı İşleri, SR Gayrimenkul 13 adet Şubesi ve Merkez Plaza Proje İnşaat” gibi projelerde Recep Şengül yer alıyor.

“Uzun yıllardır bu sektörde uzman ekiplerimiz ile çalışmaktayız. Önceliğimiz müşteri memnuniyet ve güvenini sağlamaktır. Tüm mimari projeleriniz temiz titiz bir şekilde çalışılarak sizlere zamanında teslim etmeye özen gösteriyoruz.

Rahat, akılda kalıcı, ilham verici mekanlar tasarlamayı görevimiz edindik. Her projenin bağlamına göre şekillenen özgün ve yenilikçi yaklaşımlarımız ile tasarım konseptinin oluşturulmasından, projenin tamamlanmasına kadar tüm sürece öncülük ederek müşterilerimizin beklentilerinin en doğru şekilde hayata geçirilmesi için sanatı yaşam alanlarına entegre ediyoruz.”

Yorumlar

0 yorumlar