Ankara Life Dergisi

ZeOs; “Her ikimizin de ileriye dönük planlarında herkesten farklı olmak vardı.”

Kentin en çok okunan dergisi Ankara Life, Doç.Dr. Zekeriya Taşdemir ve Uzm.Dr. Osman Varol ile kayifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Kendinizi tanıtır mısınız?

Merhabalar, ben Doç.Dr. Zekeriya Taşdemir. Diş eti hastalıkları ve cerrahisi uzmanıyım. Ege üniversitesi mezunuyum. 9 yıl üniversitede öğretim görevlisi olarak çalıştım, doçentliğimi aldıktan sonra Ankara’da çalışmaya başladım. Şuanda kurucu ortağı olduğum Çankaya ilçesi Mustafa Kemal mahallesinde bulunan ZeOs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde çalışmaya devam etmekteyim. İlgi alanlarım gülüş tasarımı uygulamaları, implant cerrahileri ve diş eti hastalığı tedavileridir.

Ben Uzm.Dr. Osman Varol, üniversiteyi dereceyle bitirdikten sonra 3 yıl Cumhuriyet Üniversitesi’nde protez uzmanlığı sonrasında da Erciyes Üniversitesi’nde diş eti hastalıkları ve cerrahisi alanında uzmanlığımı tamamladım.  Uzmanlık eğitimlerim bittikten sonra kurucu ortak olduğum ZeOs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde hastalarıma hizmet vermekteyim. Mesleki ilgi alanlarım, kişiye özel gülüş tasarımı uygulamaları, diş eti çekilmesi tedavileri, botoks uygulamaları, kemik artırımı ve implant, diş eti çekilmesi cerrahileridir.

ZeOs ne anlama geliyor?

ZeOs hepinizin de tahmin edebileceği gibi Zekeriya ve Osman’ın birleşiminden oluşan bir markadır. Bu markanın temelleri aslında uzmanlık zamanlarımıza dayanmaktadır. Uzmanlıklarımıza devam ederken her ikimizin de hasta odaklı olması, mesleğimize olan saygımız, kendini geliştirme noktasında çok hevesli olmamız ve verilenle yetinmeyip hep daha iyisi için çalışma arzumuz mesleki yönden gelişmemizde birbirimize itici güç olmamızı sağladı. Bu gücün bir marka altında toplanmasının hem kendimiz hem de hastalarımız için çok iyi olacağı düşüncesi üzerine ZeOs markasını doğmuştur diyebiliriz.

Kliniğinizin tasarımına nasıl karar verdiniz ve bu orijinal konsept neyi hedefliyor?

Bu konsept son anda ortaya çıkan ya da birinin bizi yönlendirmesi sonucu oluşan bir dizayn değildir. Her ikimizin de ileriye dönük planlarında herkesten farklı olmak vardı ve bu farklılığı sadece hastalarımıza kliniğimizde yapılan işlemlerle değil, aynı zamanda çalışma ortamımızla da yansıtmayı hedefledik.

Diş hekimi denince akla ilk gelen şey genel olarak, diş hekimi korkusudur. Biz aslında bu konseptle akla ilk gelen şeyin korku olmaktan çıkmasını ve hastalarımızın kliniğimize gelirken daha farklı bir yere geldiklerini bilinçaltlarında oluşturabilmeyi planladık. Fakat bu noktada da bu konseptin altının doldurulması gerekmekteydi. Bu amaçla da kliniğimizde belli aralıklarla sanat günleri yaparak yine hastalarımıza buranın yaşayan bir yer olduğunu göstermeye çalıştık. Bunun yanında hepimiz çok iyi biliyoruz ki çalışanlarımızda bulundukları ortamda mutlu olmalılar ki, misafirlerimize daha özel hissettirebilsinler. Kısacası biz bu konseptle diş kliniğinin tüm parçalarını mutlu etmeyi ve bilinç altlarında oluşan duyguları ufakta olsa değiştirebilmeyi hedefledik.

Zeos diş kliniğini kurarken neyi hedeflediniz ve 3. Ayınızda hedeflerinizin neresindesiniz, ileriye dönük hedefleriniz nelerdir?

ZeOs diş Kliniğini kurarken ilk hedefimiz tabii ki kaliteden ödün vermeden hastalarımıza en doğru ve en iyi tedaviyi sunmaktı. İlk 3 ay içerisinde kısa vadeli planlarımızı tutturabildiğimizi söyleyebiliriz. Tabi kliniğimizin açılma süreci pandeminin en belirgin olduğu dönemlere denk geliyor, bizde yatırımlarımızı çok ciddi şekilde o yönde yaparak aslında hastalarımıza daha güvenli bir ortam sağlamayı hedefledik. Kliniğimizde bu konuda alışılagelenin dışında sterilizasyon ve dezenfeksiyon ile ilgili, tek görevi bu olan bir personel çalıştırıyoruz ki bu da hastalarımızın tedavi hizmeti alırken hastalık kapar mıyım düşüncesini yıkmamızda çok etkili oldu diyebiliriz. İleriye dönük olarak şubeleşmeyi ve ZeOs felsefesini taşıyabilecek hekimlerle farklı illerde bu konsepti ve markayı geliştirmeyi / büyütmeyi hedefliyoruz.

Kliniğinizde hangi hizmetleri veriyorsunuz?

Kliniğimizde diş hekimliği fakültelerinde verilen tüm hizmetler verilmektedir. En sıklıkla yapılan her ikimizin de ilgi alanı olan Estetik diş hekimliği uygulamaları, implant cerrahileri ve diş eti hastalığı tedavileridir.

İnstagram adreslerimiz

dr.zekeriyatasdemir

Dr.osmanvarol

Klinik adres : mustafa kemal mah. 2127cad no 11/A Çankaya Ankara

Tel: 05525079367

Yorumlar

0 yorumlar