Ankara Life Dergisi

KENDİ POTANSİYELİNİZİ HAREKETE GEÇİRİN!

Kozmik Enerji Terapisti Metehan Tolga Bora ile ruhunuzu temizlemeye ne dersiniz? Bora, benliğimize ait olmayan olumsuz düşüncelerden arınmanın yollarını şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi okurları için paylaştı.

Almış olduğunuz eğitimler ve uzmanlık alanlarınızdan bahseder misiniz?

İlk ve orta okulu İzmir’de bulunan Yunus emre ortaokulunda, liseyi ise Çimentaş Lisesinde bitirdim.

Sonrasındaki maceramda Antalya Akdeniz Üniversitesi mühendislik fakültesine kadar uzanıyor. Burada 5 yıl boyunca Jeoloji mühendisliği alanında lisans yaptım.

Sonrasında 2013 yılında benimde heyecan duyduğum ve bütünlük hissettiğim İş Sağlığı ve Güvenliği alanında önce C belgesini sonrada B sınıfı belgesini alarak 7 yıllık bir kurumsal hayatım oldu.

Son 3 yıl içerisinde; Yaşam koçluğu, Nlp, Access, Nümeroloji, Jean Adrienne Arınma Sistemi, Theta Healing, Kozmik enerji gibi eğitimler alarak kişisel gelişimime katkı sağladım ve hala da sağlamaya devam ediyorum.

Mesleki yaşamda şu ana kadar gelmiş olmamı sağlayan dönüm noktası;

Bir mühendis olarak sol beynin hegemonyası altında yıllarım geçmesine rağmen, her daim hayalperest ve daha fazlasını olduğunu sorguluyor, bu dünyaya neden geldiğimi anlamaya çalışıyordum. Ancak alınan eğitimlerle açılımlar yaşamaya ve bilinen dünyanın daha fazlası olduğunu öğrenmemle içimdeki coşku, heyecan ve umut daha da arttı.

Asıl kırılma noktam mesleki hayatımdaki kapıların bir bir kapanması ve bir türlü istediğim sıçrayışın olmamasıydı. Aslında birçok insanın memnun kaldığı çalışma modeli ve sistemindeki uyumsuzluklar beni sol beyinden daha çok sağ beyne odaklamaya ve spiritüel hayata geçişe hazırladı. Bu geçişle birlikte yeniden doğmuş gibi hissetmeye ve “Evren’de ben kimim?” sorusunu sormamla süreçlerim hızlandı.

Mesleki başarınızı ve popülaritenizi neye bağlıyorsunuz?

Gerçekten ait olduğum alanda olduğumu biliyor ve hissediyorum. Kalpten yapılan her şeyin bize huzur, dinginlik ve mutluluk olarak döndüğünü düşünürsek, spiritüel danışmanlık yapmam beni fazlasıyla memnun ediyor ve her günüm keyifle geçiyor. İnsanların hayatlarına dokunmak, sadece onları dönüştürmüyor, benimde bir parçamı her zaman dönüştürüyor.

Danışanlarımın memnun olma nedenleri; profesyonel bir bakış açısına sahip olmam ve gerçek manada katkı sağlayabileceğim önerileri ve yöntemleri uygulamamdır.

Şu anda kimlere danışmanlık yapıyorsunuz? Ne gibi konularda katkı oluyorsunuz?

Şu an içinde yurt içinde ve yurt dışında bireysel danışmanlıklar veriyorum. Bu danışmanlıkların konusu genelde, kendi hayat deneyimine katkı sağlamak, onların enerji alanlarındaki deformasyon ve özleri temizlemek, yaşamlarını daha kaliteli hale getirmek.

Ankara’da Access Bars semineri veriyorsunuz. Nedir bu Access bars? Tekrar seminer planınız var mı?

Evet, haziran ayında 2 tane seminerimiz oldu ve çokta keyifli geçti. Access bars kafamızdaki 32 noktaya hafif dokunuşlarla yapılan bilinçaltı temizliği, enerji çalışmasıdır. Accessi bu kadar özel kılan ve yayılmasını sağlayan şey, bir bars uygulamasından sonra zihnin susabilmesi ve negatif enerji formlarını dönüştürmesidir. Ayrıca sorularıyla da sürekli olarak yaratım yapmakta ve hayat dönüşümlerimizi kolaylaştırmaktadır.

En yakın tarih olarak ağustos ayı içerisinde de access seminerleri planımız var.

Geriye dönüp baktığınızda, örneğin şu 5 sene içinde neler öğrendiniz hayattan?

Beş sene içinde o kadar hızlı dönüşümler yaşadım ki bunları uzun uzun yazsam sayfalar yetmez ancak belli başlı konularda şunları söyleyebilirim;

Sevginin en yüksek titreşim olduğunu ve sadece sevgiyle dönüşeceğimizi,

Kin, nefret, korku, kaygı, endişe gibi birçok olumsuz duygunun üstesinden gelebilmeyi,

Ruh, zihin, beden dengesi adına kendi dengemi nasıl sağlamam gerektiği,

Evren’de neredeyim? Soruna cevapları nasıl bulacağımı,

Cesaret edenin önünün her anlamda açılacağını deneyimledim.

Hayatınızdaki dalgalı dönemleri nasıl atlatmalıyız?

İnsanlar kendi bilinci ve duygusal durumlardan çıkmakta çok zorlanırlar. Çünkü kendi enerji alanında olan bir insan destek almadan o döngüyü kıramaz, sadece kırdığını zanneder ancak en ufak sarsıntı da dağılabilir. Bu sebepten evrende çok mucizevi teknikler ve öğretiler var. Bu öğreti ve teknikler insanlar için, bunları deneyimleyip yollarına ışık tutabilirler.

Okurlarımıza neler tavsiye edersiniz?

 Kimse dalgalı denizi sevmez. Dingin, huzurlu, sakinlik ister. Bu ilk 20’li yaşlarda böyle olmasa da 40’lara doğru bu şekilde oluyor. Kendilerine fayda sağlayacak teknik, yöntem, metot veya uygulama, her ne istiyorlarsa önce kendi içlerine sormalılar. Bizi en çok yoran şey kim ne diyor ne öneriyordur. İnsanlar dinlemeli ancak içinden geleni seçmemeliler. Birçok teknik, yöntem olmasının sebebi bu kadar farklı insanın yer yüzünde yaşıyor olmasıdır.

Unutmamalıyız ki, kimse dönüştüremeyeceği bir döngü için hayata gelmez, her şey kendi iç potansiyelimizi harekete geçirmekle ivme kazanır ve hayat döngümüz değişir.

Yorumlar

0 yorumlar