Ankara Life Dergisi

Konu Hamburger Olunca: Hoop Burger!

Hoop Burger’in menüsünde her damak tadına hitap eden lezzetler göze çarpıyor. Klasik, Hoop Burger, Hot Burger, Cheddar Burger olmak üzere dört çeşit hamburger ile Ankara’lıları mest ediyor. Özellikle sade ekmeği, tam kararında pişmiş köftesi ve lezzet dengesini tam oturtan soslarıyla herkesin tercihi haline gelmesi kaçınılmaz oluyor. Hamburgerlerin yanı sıra, Amerikan usulü Hot Dog da lezzet olarak yine üst seviyelere ulaşıyor.

Ürünlerin hepsi “smash tekniği” yani ütüleme yöntemiyle hazırlanıyor. Sonuç olarak ortaya hem görsel bir şölen yaşatan hem de lezzet hazzını doruklara ulaştıran Şef Hüseyin Özdamar, bizce her övgüyü hak ediyor. Ankara Life Gurme Ekibi olarak Hoop Burger’e gitmenizi önermeden geçemeyiz. Mutlaka gidilmesi gereken yerler listenize not edin.

“Hobin işin, işin hobin olsun.” sözünün vücut bulmuş hali Hüseyin Özdamar. Akademik kariyerini maden mühendisliği üzerine yapmış olsa da asıl cevherin tutku olduğunu keşfetmiş ve bunun peşinden gitme cesaretini göstererek Hoop Burger işletmesini açmış. Hoop Burger’i açmadan önce Milli Squash sporculuğu yapmış ve deneyimlerini genç nesile aktarabilmek için antrenörlüğe devam etmiş. Başarı merdivenlerini adım adım tırmanırken şu anki gururu Hoop Burger, Ankara’lıların da favori mekanı haline gelmiş. Lezzet harikası tatların sırrı ise sadelik. Kararında soslar, taze etler ve ekmekler Hüseyin Şef’in ellerinden çıkıp damaklarda unutulmaz tatlar bırakıyor. Şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’nin Gurme Ekibi olarak Hoop Burger’i biraz daha mercek altına alalım.

Yorumlar

0 yorumlar